ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMET ALANLARI
HAŞERE REHBERİ
İLAÇ SATIN AL
LİSANSLARIMIZ
S.S.S
İLETİŞİM
location_on Girne Mah. Lefkoşe Blv. 40A Efeler/Aydın
phone +90 256 213 00 09
Fabrika ilaçlama | Cemsoy Mühendislik | Aydın fare ilaçlama

Fabrika İlaçlama

Fabrika ilaçlama

Fabrikalar böceklerin yaşaması için en uygun yerlerden biridir Çünkü ayrıntılı temizlik ve ilaçlama yapılmadığı için geceleri boş kaldığı için buralarda barınmak fareler açısından daha kolaydır ayrıca besin bulma açısından da bu fabrikalar böcekler için biçilmiş kaftandır. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda çalışmanın bir gereği olarak fabrikalarda fare ilaçlaması yapılması gereklidir.


Fabrikaların en uç bölgelerinde, çatılarda, yemekhaneye yakın bölgelerde özellikle tekstil fabrikalarının ürünlerinden kaynaklanan ve farelerin sevdiği ortamlar oluşur. Fabrika ilaçlama; ilaçlama konusunda eğitimli ve tecrübeye sahip ekip ve teçhizatlarla ve daha sonrasında sağlık açısından doğabilecek sorunları önleyici olarak yapılan bir operasyondur.

Bu ortamlarda bulunan zararlı haşerelerin türleri fabrikanın üretim yaptığı sektöre bağlı olarak değişim göstermektedir. Bu böcek türleri ekipler tarafından belirlenir, yuvaları ve barınakları tespit edilerek kesin sonuç veren ilaçlama yöntemi seçilerek en uygun ilaçlama yapılır.

İlaçlama ile sağlıklı ve temiz bir ortamda çalışma imkanı amaçlanır. Bunun için gerekli olan önlemler alınarak böcek ve haşere grubunun kökü kurutulur.

 

Fabrika ilaçlama diğer ev yada bina ilaçlamalarına nazaran daha zor ve zaman isteyen bir süreçtir. Fabrikalarda en çok bulunafarelerdir. Farelerin fabrikalara girişleri bir çok yoldan olabilir. Bu girişlerin neler olduğu tespit edilir ve kontrol altına alınarak fareler için ilaçlama yöntemleri uygulanır.

Fabrika ilaçlama için hangi ilaçlama türünün yapılması gerektiği uzman ekiplerin değerlendirmesi sonucunda ortaya çıkar. Fabrika ilaçlama profesyonel ilaçlama ekipleri tarafından yapıldığında insan sağlığı açısından hiçbir riski olmaz.Üstelik fabrrika ilaçlama yapılırken çalışanların tahliye edilmesi zorunluluğu da yoktur. Fabrika ilaçlama operasyonu devam ederken gündelik fabrika işleri de aynı zamanda yürütülür.

Haşereler için üremenin ve barınmanın en kolay olduğu yerlerin başında fabrikalar gelir. Fabrika ilaçlaması tecrübe gerektirir; çünkü fabrikalar insanların toplu halde yaşadıkları yerler arasındadır. Fabrika ilaçlaması talebinde bulunduğunuzda alanda bulunan haşerenin yoğunluğuna ve türüne bağlı olarak farklı ilaçlama yöntemleri uygulanabilir.

Fabrikada kokulu ilaçlama adı verilen ilaçlama metodu uygulanacak ise alan 4 saat kapalı 2 saat havalandırmak üzere açık olarak toplamda 6 saat kullanılamaz. Fakat jel ilaçlama sistemi uygulanacak ise alanın kısa süreli de olsa kullanım dışı kalması söz konusu değildir. Alanda yapılması gereken ilaçlama kokusuz ilaçlama ise, alanda bir hafta süre ile ıslak temizlik yapılmaması gerekir. İnsanların toplu halde yaşadıkları alanlarda tecrübesiz ve belgesiz firmaların ilaçlama yapması kesinlikle son derece tehlikelidir. Tecrübesiz ve belgesiz firmaların kullandıkları ilaçlar tarım kökenli ve kanserojen madde içeren ilaçlardır. Bunun yanı sıra ilaçlama metotları kesinlikle yanlıştır. Bu açıdan ilaçlama yaptıracağınız firmanın yasal olmasına dikkat ediniz.

CEMSOY MÜHENDİSLİK | AYDIN İLAÇLAMA | KUŞADASI İLAÇLAMA
Ürünlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz
 
Bize ulaşın