ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMET ALANLARI
HAŞERE REHBERİ
İLAÇ SATIN AL
LİSANSLARIMIZ
S.S.S
İLETİŞİM
location_on Girne Mah. Lefkoşe Blv. 40A Efeler/Aydın
phone +90 256 213 00 09
Bit ilaçlaması - Cemsoy Mühendislik - Aydın ilaçlama

Bit ilaçlama

Bit ilaçlama

aydın bit ilaçlama

 

 

Bit hakkında bilgi


Çok küçük sarı renkte 2-5 mm boyunda dış parazittir. Memelilerin ve insanların vücudunda kanlarını günde 2-3 kez emerek yaşarlar. Erişkinler uzun süre gıdasız yaşayabilir. Baş, vücut ve kasık biti şeklinde çeşidi vardır. Saç ve çamaşırlara yumurtasını (sirkesini) kuvvetlice yapıştırır. Kasık biti kasık arasında deri içine girip yerleşir.Yaşanılan ortamdaki eşya ve kişinin şahsi eşyası ile de yayılırlar. Ev içi ve okul gibi toplu yaşama alanları da kolay bit yayılma yerleridir. Kış ve temizliğin yetersiz olduğu ortamlarda sıkça görülür.

Bitlerin ısırdığı yerlerde şiddetli kaşıntı olur.Deri koyu esmerleşir, leke ve papuller oluşur. Tifüs ve hummalar gibi önemli hastalıkların da etkenidir.

 
BİT İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ 

 

Bitlerden nasıl kurtulurum diyorsanız aşağıdaki maddeleri uygulamanızı öneririz. 

Tüm çamaşırların yıkanması
İnsanın temizlenmesi ve vücudunun ilaçlanması
Hayvanların ilaçlanması ve temizlenmesi
Evdeki eşyaların komple ilaçlanması gerekir.
Bu işlemlerin hepsi aynı günde tamamlanmalıdır.
Yayılma durumunda acilen profesyonel uygulama gerekir.

 

Bitlenme ve Bit Isırması

Bitlenme, genellikle ilkokul çocuklarında görülür. Toplumumuzda bitlenmek pek hoş karşılanmadığından bu durum saklanır ve önlem alınmadığı için çevreye rahatlıkla yayılabilir. Bitler yumurtalarını bırakmak ve yaşamak için genellikle saçları tercih ederler.

 

Bitlenme Durumunda Yapılması Gerekenler

Bitlerden kurtulmak için süregelen sayısız yöntem vardır. Bu yöntemlerin bazıları modern bazıları ise geleneksel yöntemlerdir. Bitlerle olan savaşınızda hangisinin daha etkili olacağına kendiniz karar verebilirsiniz. Eczanelerde bitler için reçetesiz verilen şampuan ve sabunlar olsa da, oluşabilecek her türlü olumsuzluğa tedbir olarak doktorunuza danışmanızı öneririz. Geleneksel yöntemlerle şansınız denemek isterseniz de sirke ve zeytinyağından yardım alabilirsiniz. Bu yöntemleri denemeden önce de bir uzmana danışmanız sizin yararınıza olacaktır. Bulunan yerin temizliği, kişisel bakım ve dezenfeksiyon da oldukça önemlidir.

 

Bit Savaşımı

Bit ilaçlama şirketleri arasında öncü firmamız, bit ilaçlaması hizmetleri de vermektedir. İş yerleriniz ve yaşam alanlarınızda yaptığımız bit ilaçlaması, yaptığımız her ilaçlama uygulamasında olduğu gibi kesin sonuç garantisi vermektedir.

Bit ilaçlama aydın ilaçlama şirketleri arasında öncü bit ilaçlama firması Cemsoy, kendi imkanlarınız ile bit probleminizi çözmek istediğinizde de yanınızda. İlaç satış ofislerimize gelerek birçok marka ve çeşitte bit ilacı satın alabilirsiniz ya da internet sitemizi inceleyerek size en uygun olan kene ilacını bulup sipariş verebilirsiniz. Bit ilaçlama fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz ya da bit ilaçlama nedir, bit ilaçlı evde neler yapılmalıdır gibi sorularınız için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

CEMSOY MÜHENDİSLİK | AYDIN İLAÇLAMA | KUŞADASI İLAÇLAMA
Ürünlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz
 
Bize ulaşın