ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMET ALANLARI
HAŞERE REHBERİ
İLAÇ SATIN AL
LİSANSLARIMIZ
S.S.S
İLETİŞİM
location_on Girne Mah. Lefkoşe Blv. 40A Efeler/Aydın
phone +90 256 213 00 09
Böcek ilaçlama - Pire ilaçlama - Haşere ilaçlama

Böcek ilaçlama

BÖCEK İLAÇLAMA

Aydın ve civarında, bahar ve yaz aylarının çok sıcak geçmesi sebebiyle ortaya çıkan böcek, kemirgen ve haşerat yoğunluğunda bir artış gözlenmektedir. Ayrıca, kış aylarında da hava sıcaklığının diğer bölgelere göre yüksek olması sebebiyle kış aylarında da diğer bölgelere göre daha yoğun bir haşerat nüfusu görülmektedir. Bu sebeple; Aydın ve civarında böcek ilaçlama büyük önem kazanmaktadır. İlaçlamanın; Sağlık Bakanlığı onaylı ürünleri kullanarak, bu iş için ruhsat almış firmalar ve bünyesinde ziraat mühendisi gibi yetkin ve profesyonel kişileri çalıştıran firmalar tarafından yapılması gerekmektedir çünkü rastgele ve bilgisizce yapılan ilaçlamaların yararından çok zararı olmaktadır.

Pire İlaçlama

Pire, insan ve hayvan vücuduna tutunan ve onların kanlarını emerek yaşayan ve çoğalan parazit bir canlı türüdür. Yaz aylarında sıcaklığın artışıyla birlikte daha sık görülmeye başlar. Pireler yatayda 40 cm, dikeyde 20 cm ileriye sıçrayabilirler ve yumurtalarını toprak ya da zemine rastgele bırakmaktadır. Ev gibi iç mekan ortamlarında bir hafta içerisinde on katı sayıya ulaşabilecek kadar hızlı üreyebilmektedirler. Bu özellikleri sebebiyle, pirelerin istilacı ve riskli bir canlı grubu olduğu söylenebilir. Ayrıca, mücadele etmesi en zor haşerelerden biridir. Bu yüzden de profesyonel pire ilaçlama firmaları ile erken dönemde sorun büyümeden irtibata geçmeniz sorunun kısa sürede çözülebilmesi için büyük önem taşımaktadır. Yumurtalarını ortama dağınık bir şekilde bırakmaları bu sorunu çözmeyi zorlaştırmaktadır. Bu noktada, ULV cihazları ile pire ilaçlama için özel olarak hazırlanan insektisitlerin ortama yayılarak tüm yumurtaların yok edilmesi hedeflenmektedir.

Haşere İlaçlama

Haşere olarak nitelendirilen bazı canlılar şunlardır: pire, bit, kene, çekirge, akrep. Haşereler doğrudan bir hastalığa ya da zehirlenmeye sebep olmasının yanı sıra yaydığı bakteri ve mikroplarla da uzun vadede çeşitli sağlık sorunlarına sebep olabilir. İnsan sağlığı üzerideki olumsuz etkileri göz önünde alındığında haşere ilaçlama konusu önem kazanmaktadır. Bu bağlamda, haşerenin cinsi ve ilaçlama uygulamasının yapılacağı alan iki önemli unsurdur. Her haşere cinsi için özel ilaçlama gerekmektedir. Açık ya da kapalı bir alan olması durumunda da uygulama yöntemleri değişkenlik gösterebilmektedir. Haşereler, sıcak ve nemli ortamlarda daha çok yaşam şansı bulmaktadırlar. Örneğin; kafe, fırın, restorant, lokanta gibi gıda sektöründe hizmet veren işletmeler, haşerelerin beslenmek için kolayca yemek bulacağı ve sıcak bir ortamdır. Bu yüzden, bu işletmelerin düzenli olarak haşere ilaçlama yaptırmaları gerekmektedir. Örneğin; gıda sektöründe hizmet veren bu işletmelerde, gıda ürünlerine zarar veren ve insanların zehirlenmelerin yol açabilecek, fare, hamam böceği gibi zararlı haşerelerin görülme riski vardır. Bu olumsuz etkilerden işletmeleri ve insanları korunmak için işinin ehli olan haşere ilaçlama firmalarına düzenli olarak ilaçlama yaptırtmak gerekmektedir. Ayrıca; mikrop ve bakteriler, haşereler vasıtasıyla yayılabilir ve solunum yolu rahatsızlıkları gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Pire, tahtakurusu, kene gibi haşereler ise insanların kanından beslenerek parazit bir yaşam sürmektedirler ve bu da çeşitli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Özellikle, ev, ofis, iş yeri gibi kapalı iç mekanlarda uzun vadede haşerelere karşı önlem alınmadığında insan sağlığı açısından büyük bir tehdit teşkil etmektedir ve haşere ilaçlama büyük önem arz etmektedir. İç mekanlar kadar, tarla, bahçe, çiftlik gibi dış mekanlarda da ekilen ürünlerin ve beslenen hayvanların haşerelere karşı korunabilmesi için ilaçlanması gerekmektedir. Çekirge ve fare gibi haşere türleri tarlalardaki ve bahçelerdeki mahsüllere zarar vererek üreticilerin maddi zarara uğramasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşılmaması için tarla ve bahçelere haşere ilaçlama yapılmalıdır.

 

 

CEMSOY MÜHENDİSLİK | AYDIN İLAÇLAMA | KUŞADASI İLAÇLAMA
Ürünlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz
 
Bize ulaşın