ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMET ALANLARI
HAŞERE REHBERİ
İLAÇ SATIN AL
LİSANSLARIMIZ
S.S.S
İLETİŞİM
location_on Girne Mah. Lefkoşe Blv. 40A Efeler/Aydın
phone +90 256 213 00 09
Dezenfeksiyon | Aydın Dezenfensiyon

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon 

 

 

Dezenfeksiyon işleminde alan patojen mikroorganizmalardan ve virüslerden arındırılır. Dezenfeksiyon işlemi okullarda ve tüm yaşam alanlarında yapılmalıdır. Dezenfeksiyon işlemi patojen mikroorganizmaları kesin olarak yok eder bu maddelere dezenfektan ismi verilmektedir. Dezenfektanlar çeşitli kimyasal yapıda olmakla beraber genellikle ethanol ve klor türevi bazlı kimyasallardır. Cemsoy ilaçlama olarak dezenfeksiyon işlemlerinde insan sağlığına zarar vermeyen sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlar kullanmaktayız. Dezenfeksiyon işlemi sonrası biyosidal ürünler yönetmeliğine göre ek-1 formu doldurulmakta ve tüm yasal belgelendirmeler yapılmaktadır. Ortam dezenfeksiyonu yapıldıktan sonra ortamın kapatılması ve sonrasında havalandırma ve gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra kullanıma devam edilmesi önerilmektedir. 

Dezenfeksiyon hizmet alanlarımız;

  • Okul dezenfeksiyonu
  • Kreş dezenfeksiyonu
  • Anaokulu dezenfeksiyonu 
  • Özel eğitim merkezi dezenfeksiyonu 
  • Hastane dezenfeksiyonu
  • Ev dezenfeksiyonu 

 

Dünyamızda gözümüzle göremediğimiz birçok mikroorganizma ile birlikte yaşarız. Bu mikroorganizmalar çok çeşitlidir ve sokaklardan evlerimize kadar kullandığımız birçok alanda yaşamlarını sürdürürler. Evlerimizde kendilerine rahatlıkla yer bulabilen bu mikroorganizmaların birkaçı biz farkında olmasak da hastalık yapabilir ve sağlığımızı olumsuz yönde etkileyebilirler.

Bilindiği üzere son aylarda ülkemizde ve dünyada büyük bir panik yaratan corona virüs ailesinin en tehlikeli üyelerinden biri olan COVID-19 virüsü ölümcül etkilere sahiptir. Bu virüsle mücadelede almamız gerek kişisel hijyen önlemlerinin yanında çevremizde alacağımız dezenfeksiyon önlemleri de hayati önem taşımaktadır. SBC Mühendislik bünyesinde yıllardır ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmetleri veren firmamız Cemsoy, dünyayı kasıp kavuran COVID-19 virüsü ile mücadelede de siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir. Peki dezenfeksiyon nedir, kullanılan dezenfeksiyon yöntemleri ne kadar gereklidir ve dezenfeksiyon ne demektir?

Dezenfeksiyon; evinizde ya da iş yerinizde bulunan her alanda yaşayan patojen mikroorganizmaların yok olmasını sağlayan bir işlemdir. Patojen hastalık yapıcı bakterilere verilen bir addır. Kullandığımız dezenfeksiyon yöntemleri aynı zamanda iş ve özel araçlarınızda da uygulanabilir ve böylelikle taşıtlarınızda da gerekli hijyen sağlanabilir. Dezenfeksiyon sayesinde hastalanmanıza yol açabilecek bütün virüs, bakteri vb. mikroorganizmalar evlerinizde, iş yerlerinizde ve taşıtlarınızda yaşayacak uygun ortamı bulamazlar. Yıllardır yaptığımız çalışmalarda restoran, kafe, internet kafe, sinema gibi birçok insan tarafından kullanılan alanların düzenli olarak dezenfeksiyon hizmeti almasını öneren firmamız Cemsoy, yaşadığımız bu kötü günlerde dezenfeksiyon yöntemlerinin insan sağlığı üzerindeki önemine bir kez daha dikkat çekmek istemektedir.

Dezenfeksiyon, sterilizasyon ve antisepsi gibi birçok yöntemi kapsamaktadır. Antisepsi; mikrop ve virüsleri ısı, ilaç vb. yöntemlerle öldürme işleminin adıdır. Sterilizasyon ise ortamdaki tek bir maddenin ya da eşyanın üzerindeki tüm mikroorganizmalardan temizleme işlemidir. Sterilizasyon su depoları gibi sürekli kullanılan ve temizliği hayati önem taşıyan alanlarda uygulanabilir. Sterilizasyon işlemiyle yalnızca patojen mikroorganizmalar değil ortamda bulunan tüm mikroorganizmalar ortadan kaldırılmaktadır. Dezenfeksiyon, sterilizasyon ve antisepsi yöntemleriyle işlem yapılan yerin daha temiz, mikroorganizmalardan uzak ve hijyenik olması hedeflenir. SBC Mühendislik bünyesinde dezenfeksiyon, sterilizasyon ve antisepsi hizmeti veren firmamız Cemsoy; yılların tecrübesiyle dezenfeksiyon nedir sorunun cevabı olmaya devam etmektedir.

Dezenfeksiyon yöntemlerinde kullandığımız maddeler toksik barındırmayan stabil maddelerdir. Kullanıldıkları ortamlara hızla etki ederler ve suda çözünebilen maddelerdir. Evinize, iş yerinize ya da taşıtlarınıza zarar vermezler. Dezenfeksiyon yöntemlerinde kullandığımız dezenfeksiyon cihazı ve makineler düzenli olarak temizlenmekte ve en çok onların sterilizasyonuna dikkat edilmektedir. Aynı zamanda kullandığımız dezenfeksiyon makinesi ve cihazları tüm alana nüfuz edecek niteliktedir ve böylelikle dezenfeksiyon yöntemleri uygulama yapılan bölgede başarılı bir dezenfeksiyon, sterilizasyon ve antisepsi işlemi yapılmasını sağlar.

Ülkemiz ve dünyada zor zamanlar geçirdiğimiz bu dönemde Cemsoy İlaçlama ekipleri gerekli tüm önemleri alarak halk sağlığı için fedakarca çalışmaya devam etmektedir. Kullandığı ilaç ve dezenfeksiyon maddelerinin Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat eden firmamız yıllardan beri önce halk sağlığı ilkesiyle ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmetleri vermektedir. Yaşanan zor günleri fırsat olarak değil görev olarak görmektedir. Bu süreçte değişmeyen fiyat politikalarımız da bunu kanıtlar niteliktedir. Cemsoy İlaçlama olarak dezenfeksiyon yöntemlerimizi halk sağlığı için kullanmaya ve siz değerleri müşterilerimize 7/24 hizmet vermeye devam edeceğiz.

 

 

CEMSOY MÜHENDİSLİK | AYDIN İLAÇLAMA | KUŞADASI İLAÇLAMA
Ürünlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz
 
Bize ulaşın