ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMET ALANLARI
HAŞERE REHBERİ
İLAÇ SATIN AL
LİSANSLARIMIZ
S.S.S
İLETİŞİM
location_on Girne Mah. Lefkoşe Blv. 40A Efeler/Aydın
phone +90 256 213 00 09
Karınca ilaçlaması - Cemsoy Mühendislik - Aydın ilaçlama firması

Karınca ilaçlama

Karınca ilaçlama

aydın ilaçlama karınca

 

Biyolojisi
2-4 mm büyüklüğünde siyahtan kahverengiye, kırmızıdan siyaha kadar renklerde bir çok karınca türü vardır. Kanatlı karınca türü ise 5-8 mm uzunluğunda kahverengi olup iki adet uzun kanadı vardır.Yuvalarını su ve yiyecek kaynaklarına yakın yaparlar ve rotaları da bu eksendedir. Ev içinde görülenler genelde işçi karıncaların yiyecek aramalarından kaynaklanır. Süpürgelikler ile çatlaklarda, deliklerde, saksı içlerinde yuvalanırlar. Koloniler halinde yaşarlar.

 

"Salmonellosis ve staphilacoc enfeksiyonlarına sebep olurlar."

 
Kontrol Önlemleri
Yürüyüş rotalarını izleyip yuvaları bulunmalı ve burada tedbir alınmalıdır. Piyasadaki hazır ilaçlar ve yemler kullanılabilir fakat popülasyon tam olarak hedef alınmadığı için başarı şansı azdır. Profesyonel uygulayıcıya başvurulmalıdır.

 

Karınca ilaçlaması 

Çalışkanlıklarıya bildiğimiz karıncalar aslında bildiğimiz kadar masum olmayabilir. Çok dayanıklı bir tür olmaları ve zorlu şartlarda yaşayabilmeleri sebebiyle birçok hastalığın taşınmasında etkin rol alabilirler. aydın karınca ilaçlamasında evlerin yanısıra yazlık, otel gibi karıncalara sık rastlanan yerler ile okullarda ve hastanelerde de karıncalara karşı ilaçlama yapılması gerekmektedir. 

 

Karınca ilaçlaması nasıl yapılır?

Karınca ilaçlamasında granül, konsantre yemler kullanılabilir, tuzaklar kurularak karıncaların sürekli kontrolü sağlanabilir. yaklaşık yarım saat sürecek olan ilaçlamada karıncalara karşı garantili ilaçlama yapıyoruz.

 

Karınca ilacı hakkında; 

Karınca ilaçlamasında pestesit kullanılması insan sağlığına ve doğaya büyük zararlar verir.  Evlerde yapılacak karınca ilaçlamasında pestesit yerine insektesit kullanılması ilacın verdiği zararı minimuma indirecek bir yöntemdir. Cemsoy aydın ilaçlama firması olarak yaptığımız ilaçlamalarda Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanıyoruz. 

CEMSOY MÜHENDİSLİK | AYDIN İLAÇLAMA | KUŞADASI İLAÇLAMA
Ürünlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz
 
Bize ulaşın