ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMET ALANLARI
HAŞERE REHBERİ
İLAÇ SATIN AL
LİSANSLARIMIZ
S.S.S
İLETİŞİM
location_on Girne Mah. Lefkoşe Blv. 40A Efeler/Aydın
phone +90 256 213 00 09
Pire ilaçlaması | Cemsoy Mühendislik | Aydın ilaçlama

Pire ilaçlama

Pire ilaçlama

Aydın pire ilaçlaması

 

Pire hakkında bilgi
Siyah ve kahverenginde, 2 mm boyunda katlı yapılı altı bacaklı olup vücudunda ve bacaklarında kılları bulunur. Sıçrayan yapıdadır, dikey 20 cm, yatay 40 cm zıplarlar. Hayvan, insan, toz ve kuş piresi şeklinde türleri vardır. Çok çabuk popülasyon yaratır, haftada 2,000 yavruya ulaşabilir. Yumurtalarını toz, toprak içine ve zeminlere dağınık vaziyette bırakır. Uygun ısıda 8-10 günde evrimleşerek pire olur, ısı yeterli değilse 80-90 güne kadar uzar. Yumurtlamak için kan emerler bu sebeple canlıya ve insana hemen anında hücum ederler canlı üstüne çıktığı için evlere kolay taşınır,

Pire bir parazit olsa da, savaşımında haşere uygulamaları yapılır. Cemsoy Mühendislik bünyesindeki ilaçlama firmamız pire ilaçlama uygulamalarıyla da hizmet vermektedir. İş yerleriniz ve yaşam alanlarınızda yaptığımız pire ilaçlaması, yaptığımız her ilaçlama uygulamasında olduğu gibi kesin sonuç garantisi vermektedir. Yaptığımız pire ilaçlamasından kesin sonuç alamızı sağlayan uygulamalarımızın başında risk analizi gelir. Risk analizleri ilaçlamadan hemen önce yapılır ve firmamızda yapılan her türlü haşere savaşım faaliyeti bu analizlere tabiidir. Yapılan risk analizleri sayesinde size en uygun olan ev ilaçlama yöntemi tespit edilir, ilaçlar bilinçli kullanılır. Cemsoy Mühendislik bünyesinde yıllardan beri pire ilaçlama firması hizmetleri veren şirketimizin pire ilaçlama fiyatları bilgilerini arayarak öğrenebilirsiniz. İlaçlama uygulamalarımızda kesin fiyat tariflerimizin olmamasın sebebi ilaçlanacak yerlerin büyüklük ve koşullarının farklılık göstermesidir. Savaşımı yapılacak haşerenin türü de bu koşullar içerisinde yer almaktadır. Pire ilaçlama ne kadar ya da pire ilaçlama nasıl yapılır gibi sorularınızı sitemizdeki telefon numaralarından bizlere sorabilirsiniz.

Pire ilaçlama firmaları arasında öncü marka Cemsoy, kendi imkanlarınız ile pire probleminizi çözmek istediğinizde de yanınızda. İlaç satış ofislerimize gelerek birçok marka ve çeşitte pire ilacı satın alabilirsiniz ya da internet sitemizi inceleyerek size en uygun olan pire ilacını bulup sipariş verebilirsiniz.

 

Pirenin neden olduğu rahatsızlıklar

Geceleri uyutmaz ısırır, ciltte noktacıklar halinde ısırık izleri, çamaşırda dışkısını kahverengi leke halinde dışkısı gözlemlenebilir. En çok hayvanların dinlenme alanlarında görülür ve ürerler. Tifüs ve Veba hastalığı bulaştırırlar.

 
Pire ilaçlaması nasıl yapılır?

Ürediği ortamı tespit edip ilaçlamak, kedi ve köpek gibi hayvanları da ilaçlayıp temizlemek gerekir. İlaçlar pupa döneminde etkili olmadığı için ilaçlamadan sonra 15 gün kadar ara sıra pire görülmesi doğaldır. Daha sonra onlarda kaybolur, bazen tekrar ilaçlama gerekebilir.

 

Garantili pire ilaçlaması 

Pire ilaçalamasında bazen tekrar ilaçlama gerektiğini söylemiştik. Cemsoy Mühendislik Aydın pire ilaçlaması ve kuşadası pire ilaçlamasında sonraki ilaçlamalar için para talep etmemektedir. 

 

Pire Isırması

Pire, aslında bir haşere değil parazittir. Bu sebeple pire ısırıkları çok zararlı ve rahatsız edicidir. Ciddi hastalıklara neden olabilirler. Pire ısırması durumunda, ısırılan yer büyük oranda şişer, kızarır ve kaşınır. Daha sonraki günlerde ise ısırılan yerde kabartılar oluşabilir. İlk etapta sivrisinek ısırığı ile karıştırabilirsiniz. Böyle durumlarda pirenin çoğunlukla bacak bölgesini tercih ettiğini düşünebilirsiniz.

Pireler insanları ısırdığı sırada önce ağız içinde tuttuğu sıvıyı vücudunuza bırakır. Daha sonra iğnesini vücudunuza batırarak kanınızı emerler. Genellikle bahçede beslediğimiz küçük dostlarımız, sokaktaki küçük dostlarımız ve evdeki küçük dostlarımızın doğum yapmaları gibi durumlarda ortaya çıkabilirler.

 

Pire Isırmasında Yapılması Gerekenler

Pire ısırdığında sağlığa en çok zarar veren türlerden biridir. Bir pire tarafından ısırıldıysanız ve vücudunuz yukarıdaki gibi reaksiyonlar verdiyse hemen size en yakın sağlık kuruluşuna gitmenizi öneririz. Isırılan yere soğuk pres uygulayabilir ya da duş alarak temizlenebilirsiniz ancak pirenin bir parazit olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Sağlığınız için gerekli önemleri aldıktan sonra pire sorunu yaşadığınız mekanın temizliğine çok dikkat etmeli, ilaçlama ve dezenfeksiyon yaptırmalısınız.

 

CEMSOY MÜHENDİSLİK | AYDIN İLAÇLAMA | KUŞADASI İLAÇLAMA
Ürünlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz
 
Bize ulaşın