ANASAYFA
HAKKIMIZDA
HİZMET ALANLARI
HAŞERE REHBERİ
İLAÇ SATIN AL
LİSANSLARIMIZ
S.S.S
İLETİŞİM
location_on Girne Mah. Lefkoşe Blv. 40A Efeler/Aydın
phone +90 256 213 00 09
Tahtakurusu ilaçlama - Cemsoy Mühendislik - Aydın ilaçlama

Tahtakurusu ilaçlama

Tahtakurusu ilaçlama

Aydın tahtakurusu ilaçlama

Tahtakuruları hakkında bilgi 
Erişkin tahtakurusu oval, yassı, çok ayaklı 2 - 5mm boyunda, pas kırmızısı rengindedir. Ezilince pis kokar ve kan çıkar. Erginleri hiç beslenmeden 550 gün yaşayabilirler.

Tahtakurusu nerede yaşar?

Kümeler halinde 200 civarında yumurtayı yapıştırarak çatlaklara bırakırlar evlerde insanın yaşadığı yatak odaları, çekyat, dolap içleri, karyola yatak kenarları, duvar delikleri ve tahta aksam ayrıkları ile yatakhaneler gibi yerlere yuvalanırlar.

 

Tahtakurusunun insan sağlığına zararı

İnsanları ısırıp ağırlığının 5 -6 katı kan emerler, emdiği yer şişer ve çıban gibi kızarır. Özellikle geceleri aktiftir, insana uykuda hemen hücum eder, evden eve eşya ile yayılır. Pasteurella pestis, allerjik reaksiyonlar M.Leprae, Bacillus anthracis, B.Recurrentin gibi bir çok hastalığı bulaştırırlar.

 
Tahtakurusu ilaçlaması nasıl yapılır?
Tahtakurusu ile evde tek başımıza mücadele çok zordur. Başarılı olunması neredeyse imkansızdır.Profesyonel uygulayıcı gerekir. Barındığı ve ürediği yerler dikkatle ilaçlanırsa kolayca yok edilir. Karyolaya, çekyata, dolaplara, duvarlara, koltuklara komple kalıcı etkili ilaçı yeterli dozda atmak gerekir.

 

Tahtakurusu Isırığı

Tahtakurusu ısırığı en baskın olarak yoğun kaşıntı yapar. Tahtakurusunun ısırdığı yer kızarır ve kaşınır. Kızarıklık genellikle derinin büyük bir bölümüne yayılır. Ağrı ve yanma hissedilebilir. Isırılan yerin su toplaması da görülen belirtiler arasındadır.

Tahtakurusu Isırması Durumunda Yapılması Gerekenler

Tahtakurusu ısırıklarında genellikle doğal ve geleneksel yöntemler kullanılmaktadır. Aloe vera bitkisinin tahtakurusu ısırıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Aynı zamanda ısırılan yeri su ve sabunla yıkamanız ya da duş almanız da arınmanız ve kaşıntıların azalması için faydalı olabilir. Isırılan yere limon ve sarımsak koyulması da gelenekler olarak kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Tahtakurusu böceği ısırıklarınız fazla miktardaysa ve bağışıklık sisteminize etki ettiğini gözlemliyorsanız lütfen doktorunuza başvurunuz.

Tahtakurusu ilacı

Firmamız yılların tecrübesiyle tahtakurusu ilaçlama hizmetleri de vermektedir. Her uygulamamızda olduğu gibi tahtakurusu ilaçlamada da kesin sonuç garantisi vermekteyiz.  Firmamızın telefon numaralarından ya da internet sitemizden tahtakurusu ilacı satın alabilirsiniz.

 

 

CEMSOY MÜHENDİSLİK | AYDIN İLAÇLAMA | KUŞADASI İLAÇLAMA
Ürünlerimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi İçin Arayabilirsiniz
 
Bize ulaşın